Aktuálně
Home :: Aktuálně :: Co právě realizujeme :: Dům na odpočinek z K-KONTROL® a I-OSB™ v Litvě

Dům na odpočinek z K-KONTROL® a I-OSB™ v Litvě

30.03.2021
Rádi bychom se podělili o další projekt a realizaci dřevostavby svépomocí ze systému K-KONTROL® & I-OSB™. V loňském roce investor začal realizovat svůj sen, "dům na odpočinek". Na rozsáhlém pozemku, v rovinaté, ...


"Dům na odpočinek" z K-KONTROL® a I-OSB™ v Litvě:

Rádi bychom se podělili o další projekt a realizaci dřevostavby svépomocí ze systému K-KONTROL® & I-OSB™. V loňském roce investor začal realizovat svůj sen, "dům na odpočinek". Na rozsáhlém pozemku, v rovinaté, zalesněné oblasti Litvy asi 80 km od města Vilnius, směrem na Rigu, umístil jednoduchou stavbu pro pohodlné bydlení na stáří. Z fotografií je možno vidět okolí budovaného domu obklopeného krásnou přírodou, plné lesních plodů, zvěře a zimní krásy. Dům je dvoupatrový s celkovou užitnou plochou 140 m2 a zastavěnou plochou 100 m2. V přízemí vznikla velká terasa a v 2.N.P. stejně velký balkón. Hrubou stavbu tvoří kombinace materiálů a dřevěných prvků jako jsou lepené hranoly na sloupy a trámy (angl. výraz Post & Beam), profily KVH, BSH a dřevěné nosníky I-OSB™. Pro konstrukci nosných stěn a příček jsou použity staticky samonosné sendvičové panely K-KONTROL®neo.

Majitelé plánují dům dokončit v tomto roce. Určitě vás budeme informovat, jak vše dopadlo.

Vysvětlivka: Litva (litevsky Lietuva), plným názvem Litevská republika (litevsky Lietuvos Respublika), je nejjižnější a největší ze tří pobaltských zemí na jihovýchodním pobřeží Baltského moře (zdroj Wikipedie).

 

www.czechpan.cz, 13.07.2024 14:27